Za lavicí na ucebnicedoskol.cz

říj 16, 2016 / Němčina

Němčina pro předškoláčky

Můžou se učit děti cizí jazyk, i když ještě neumí číst a psát? Ano! Právě v předškolním období je ten nejlepší čas. Děti ve věku 3 - 6 let vnímají vše rovnocenně a stejně přistupují i k jazykům. Všechno je pro ně důležité, zajímavé a nic je nepřestane udivovat. 

Věnujte se učení dalších jazyků jakmile to půjde. Na dítě ale netlačte. Pozorujte, jak na vaši snahu reaguje a podle toho zvolte postup. Poslechnutí několika písní, dvě krátké hry a rozšiřování slovní zásoby pomocí obrázků - i tak může vypadat čtvrthodinka Němčiny u vás doma.

První čtení?

Ideálním prvním cizojazyčným čtením jsou knížky, v kterých je spousta obrázků a minimum textu. Takové jsou i knížečky ze série Kennst du das? Každá z nich je zaměřená na jinou oblast slovní zásoby. Ať už jsou to barvy, abeceda či běžná povolání, jsou to vděčná témata, díky kterým děti poznávají svět hned ve dvou jazycích.

Poslouchejte a zpívejte si s nimi

Jazyk se dítě v tomto věku učí hlavně z poslechu. Zvuky, které slyší, se pokouší opakovat. Poslouchejte spolu a zpívejte si. CD gutten morgen obsahuje 11 nahrávek, které rozšiřují jazykové obzory malého posluchače. Písničky jsou vhodné pro děti od 3-10 let. Série Kikus obsahuje navíc i pracovní listy k CD, učebnice a další materiály, kterými své učení můžete rozšířit.

A nezapomeňte na obrázky!

Dívat se. Dítě se potřebuje hlavně dívat. Jazyková učebnice pro předškoláčky by měla být plná obrázků a hlavně by vůbec neměla vypadat jako učebnice. Nesmí vyvolávat pocit učení, protože tím by se všechno zkazilo. Spielerisch Deutsch lernen Spaß mit ersten Wörtern je darem z nebes pro rodiče, kteří se chtějí věnovat Němčině se svými ratolestmi. Obrázky a hry jsou pro ně to pravé. Jen díky nim s radostí proniknou do německé slovní zásoby a pochopí základní gramatiku. Už v předškolním věku některé děti zkouší psát.

Tak proč to nespojit s učením cizího jazyka?

Díky obrázkové učebnici Fabuli Vorkus se mohou v psaní zlepšovat, i když ještě nejsou školou povinní. A navíc se můžou učit německy. V každé lekci knížky se dítě seznamuje se skupinou písmen a slov. Knížka je plná obrázků a her, které děti vtáhnou do zábavného učení.

Zahrajte si hru s Bolkem a Lolkem

Jazykový program Němčina pro nejmenší vyrostl v pohádkovém krajině. Nejkrásnější jazyková dobrodružství zde zažijí děti s oblíbenými postavami - Bolkem a Lolkem. Bolek vzal na sebe úlohu tlumočníka do češtiny. Během plnění zábavných úkolů si děti obohacují slovní zásobu. Mezinárodně úspěšný program obsahuje 32 her se spoustou slovíček a slovních spojení.


Návrat