Za lavicí na ucebnicedoskol.cz

říj 21, 2016 / Angličtina

Chcete svého předškoláka naučit anglicky?

Pro děti v předškolním věku učení není vlastně učením. Nerozlišují mezi starým a novým, obojí vnímají rovnocenně. Začít se učit cizí jazyk v tomto období je tak naprosto ideální.

Mateřské školky nabízejí někdy cizojazyčné kurzy pro nejmenší. Pokud zrovna ve vaší MŠ žádný takový kroužek neotevřeli, nezoufejte. Vezměte to do vlastních rukou! Inspirujete se našimi tipy, jak z učení cizích jazyků udělat ryzí zábavu.

Jak začít?

Jak s takovou domácí výukou začít? Pravidelnost pomáhá. Pokud se předškoláček věnuje cizímu jazyku čtvrthodinu denně, bohatě to stačí. Učení ho neotráví a rád se k němu brzy vrátí. Věnujte se poslechu cizojazyčných písniček. Skvělé jsou i animované pohádky v
originálním znění.

Od obrázků k seriálům

Cílem učení cizího jazyka u předškoláčků není plynulá mluva ani znalost celé gramatiky. Důležitější je naučit vnímat jazyk jako takový. Obyčejné memorování ale děti často otravuje. Samolepková knížka Angličtina pro děti seznamuje pomocí obrázků se základními slovíčky, učí říkat anglické říkanky a zpívat anglické písničky.

Pokud chcete svým dětem udělat z anglického jazyka zábavu, vsaďte na animovaný seriál Peppa Pig. Peppa je malá prasečí holčička, která poznává svět. Věci ji fascinují, a tak je často znova a znova opakuje, co vidí nebo co se děje. Divák si pak jednoduše zapamatuje, jak se řekne anglicky dům, panenka či zahrada. Pořad pro děti předškolního věku je plný laskavého humoru, který pobaví i dospělé. Prasátko Peppa zažívá svá dobrodružství i na stránkách knih. Jednou se třeba vydala do knihovny. Jak to dopadlo, se dozví malí čtenáři v knížce Peppa Pig: Peppa Goes to library

Za dobrodružstvím se můžete vydat také se zvířecími kamarády Polly, Leo a Gina. Na stránkách knížky Super Safari provedou angličtinou nejmenší jazykové badatele. Pomocí interaktivního DVD plného her, tvoření a pohybových aktivit, je zasvětí do fascinujícího světa anglického jazyka.


Návrat